Tërmeti tragjik në Turqi/ Shkon në 12 numri i viktimave, mbi 400 të plagosur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tërmeti tragjik në Turqi/ Shkon në 12 numri i viktimave, mbi 400 të plagosur

Rritet bilanci i viktimave në Turqi. Pas tërmetit me pasoja fatale, deri më tani kanë humbur jetën 12 persona, ndërsa 419 janë plagosur.

Autoritetet turke vijojë kërkimet në 17 ndërtesa në Izmir. Deri në orën 18:00 u regjistruan 97 paslëkundje, 20 prej të cilave me magnitudë mbi 4.

Nga ana tjetër, në ishullin Samos në Greqi kanë humbur jetën dy adoleshentë. Një djalë 17-vjeçar dhe një vajzë 15 vjece. Te rinjte u zune nen rrenoja dhe nuk munden te dilnin

Ndërkohë, ka patur dëmtime të mëdha ndërtesash të ishullit në Pitagorion, në Karlovasi si dhe dhe ne Vathi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy