Shqiptar tenton t’i vërë flakën Prokurorisë në Itali/ Arrestohet në kohë rekord nga policia

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqiptar tenton t’i vërë flakën Prokurorisë në Itali/ Arrestohet në kohë rekord nga policia

Një ngjarje jo e zakontë është regjistruar në Itali. Një 60-vjeçar shqiptar, ka tentuar t’i vërë zjarrin Prokurorisë në Monzë. Ngjarja është regjistuar mëngjesin e kësaj të mërkure, rreth orës 07:00.

 

Burri ka spërkatur me rreth 5 litra benzinë tokën dhe ka tentuar t’i vendosë zjarrin. Sapo kjo ngjarje është diktuar nga roja, ai ka vënë alarimin. Ndërhyrja nga ana e policisë ka qenë e menjëhershme, të cilët kanë bërë të mundur edhe arrestimin e 60-vjeçarit.

 

Advertisement

Mediat italiane raportojnë se burri kërkonte drejtësi për një çështje civile, të lidhur me vendin e tij të punës.

 

60-vjeçari është dërguar në komisariat ku do të merret në pyetje.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy