Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat greke: Është anëtar i një grupi kriminal

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat greke: Është anëtar i një grupi kriminal

Një atentat ka tronditur mbrëmjen e sotme zonën e Paleo Faliros, ku një shqiptar u qëllua me armë në gjoks para shtëpisë së tij.

 

60-vjeçari Thimo Droboniku alias Thimi Prifti u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin Evangelismos, ku ndërroi edhe jetë pavarësisht përpjekjeve të mjekëve.

 

Advertisement

Ai u qëllua nga dy persona që lëviznin me motoçikletë, të cilët nuk janë identifikuar ende.

 

Shqiptari duket se është emër i njohur për policinë greke. Mediat e shtetit fqinj raportojnë se 60-vjeçari ishte i përfshirë në trafikun e drogës.

 

Advertisement

Droboniku ishte akuzuar nga autoritet greke për anëtarësi në një organizatë kriminale, formim bande, shkelje të ligjit për Narkotikët dhe Kodit Doganor, si dhe falsifikim.

 

Ndërkohë, mbrëmjen e sotme, sipas informacioneve paraprake, dyshohet se ai është vrarë për larje hesapesh. Policia ka blinduar zonën ku ndodhi krimi dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy