Sot shorti i Uefa Champions League/ Ja ndarja e vazove, nuk përjashtohen grupet e ferrit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sot shorti i Uefa Champions League/ Ja ndarja e vazove, nuk përjashtohen grupet e ferrit

Hidhet sot në Nyon të Zvicrës shorti I fazës së grupeve të Uefa Champions League.

32 skuadra do të ndahen në 8 grupe me nga 4 ekipe. Sipas rregullores kualifikohen më tej për në fazën me eleminim dy skuadrat e para të cdo grupi.

Paraprakisht ekipet janë ndanë në 4 vazo.

I vetmi përjashtim në shortin e fazës së grupeve është që nuk lejohen skuadrat nga I njëjti vend.

Advertisement

Nuk përjashtohen grupe ferri pasi në vazon e dytë janë ekipe si Bayern, real Madrid, Liverpool, Juventus e PSG. Këto ekipe mund të gjejnë përballë skuadra si Barcelona, Atl Madrid, Manchester City, Manchester United, Dortmund e Chelsea.

Ndërsa në vazon e tretë janë Leipzig, Inter e Lazio.

Vazo 1: Bayern Munich (GER), Sevilla (SPA), Real Madrid (SPA), Liverpool (ENG), Juventus (ITA), Paris Saint-Germain (FRA), Zenit (RUS), Porto (POR)

Advertisement

Vazo 2: Barcelona (SPA), Atlético Madrid (SPA), Manchester City (ENG), Manchester United (ENG), Shakhtar Donetsk (UKR), Borussia Dortmund (GER), Chelsea (ENG), Ajax (HOL)

Vazo 3: Dinamo Kiev (UKR), RB Leipzig (GER), Inter (ITA), Olympiacos (GRE), Lazio (ITA), Atalanta (ITA), Salzburg (AUT), Krasnodar (RUS).

Vazo 4: Club Brugge (BEL), Borussia Mönchengladbach (GER), Basaksehir (TUR), Rennes (FRA), Ferencváros (UNG), Lokomotiv Moscoë (RUS), Marseille (FRA), Midtjylland (DAN).

Advertisement

Shorti do te hidhet ne 17:00 dhe do transmetohet ne Tring.

Sot shorti i Uefa Champions League/ Ja ndarja e vazove, nuk përjashtohen grupet e ferrit shkruan Vizion Plus.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy