Sot shorti i Uefa Champions League, goglat e lira mund të sjellin duele të mëdha

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sot shorti i Uefa Champions League, goglat e lira mund të sjellin duele të mëdha

Hidhet sot ne 12:00 në Nion të Zvicrës shorti i fazës cerekfinale dhe gjysmëfinale të uefa champios league.

Rregullorja e shotit përcakton se goglat janë të lira, cfarë do të thotë se shorti mund të vendosi përballë dhe skuadra nga i njëjti vend.

Ndeshjes e fazës cerekfinale do të luhen nga data 12 deri në 15 gusht ndërsa faza gjysmëfinale do të luhen në 18 dhe 19 gusht.

Advertisement

Sfidat do të jenë të gjitha teke e me sistem grumbullimi në Lisbonë në dy stadiumet më të mira Jose Alvalade dhe Da Luz.

Ky i fundit do të mirepresë edhe finalen e madhe në 23 gusht.

Megjithatë, champions league që është një ekskluzivitet i Vizion Plus dhe Tring, do të nisë me heret në datat 7 dhe 8 gusht me 4 ndeshjet e mbetura të fazes se 1/8.

Advertisement

Ekipet qe kane siguruar deri tani kualifikimin per ne cerekfinale jane Atalanta, Atletico Madrid, Leipzig e Paris Saint-Germain.

Nderkohe ndeshjet e kthimit te 1/8 nga ku do percaktohen 4 cerekfinalistet e tjere jane: Juventus-Lion (0-1), Barcelona -Napoli (1-1), Bayern Munchen-Chelsea ( 3-0) dhe Manchester City-Real Madrid (2-1).

Sot shorti i Uefa Champions League, goglat e lira mund të sjellin duele të mëdha shkruan Vizion Plus.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy