Sot zbresin në fushë Bayern, Real, Inter, Liverpool dhe Manchester City

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sot zbresin në fushë Bayern, Real, Inter, Liverpool dhe Manchester City

Edhe kjo e mërkurë premton përballje spektakolare në Ligën e Kampionevë teksa në fushë zbresin skuadra  të mëdha si Bayer, real Madrid  Inter, Liverpul dhe Manchester City.

Skuadra e trajnerit Hansi Flik  e nis mbrojtjen e titullit kundër një rivali të fortë si Atletiko Madrid.

Bavarezët nuk do e kenë aq të lehtë pasi duhet të bëjnë pa lojtarë të rëndësishëm si Gnabri dhe Sane ndërsa Atletikos do ti mungojë ylli i skuadrës , Diego Kosta. Grupin do e kompletojë përballja Salsburg- Lokomotiva.

Në grupin B , Real Madrid do të presë Shaktar Donjeck në shtëpi për të kërkuar 3 pikët e para të grupit. Mirëpo, edhe madrilenët vijnë më  mungesa të mëdha si Sergio Ramos,  Dani Cavajal, dhe Eden Hazard.Ndërsa ukrainasit  vuajne mungesën e 7 lojtarëve të infektuar nga Coronavirus.

Advertisement

Takimi tjetër në grupin B do të jetë ai mes Interit dhe Borusia Mynshengladbah . Skuadra e Contes , vjen pas humbjes në derbi ndërsa vuan ende dhe pasojat e covid 19 në skuadër. Kështu lojtarë si Eshli Jang, Naingolan apo Galjardini nuk do të jenë të gatshëm për zikaltërit.

Në gupin C, Manchester City pret në shtëpi Porton. Anglezët e Pep Guardiola do të jenë pa lojtarë  si Kevin de Bruyne, Gabriel Jesus apo  Benjamin Mendi për shkak se janë të lënduar. Grupin e kompleton sfida mes Olimpiakos dhe Marsejë.

Ajax do te prese ne Amsterdam ne nje duel klubesh legjendare, kampionet e Anglise, LLiverpool , sfide e vlefshme per grupin D . Anglezët edhe pse janë favoritë në letër, teknku Jurgen Klopp do të duhet të bëjë pa disa lojtarëThiago Alcantara, Alisson Becker, , Chamberlain dhe Virgil van Dijk, të  lënduar, ndersa Keita është në dileme.

Sfida tjetërf e grupit është ajo mes  Midtjaland dhe Atalantës , teksa tek italianet mbrojtësi shtatlartë Berat Gjimshiti do ta nisi nga minuta e parë.

Advertisement

6 Sfidat kryesore të mbremjes do të trasmetohen ekskluzivisht në platformën Tring.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy