Sulmohet me bombë një autobus me punëtorët shëndetësorë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sulmohet me bombë një autobus me punëtorët shëndetësorë

Një minibus me personel mjekësor në Kabul është shënjestruar nga një bombë mëngjesin e kësaj të mërkure, duke vrarë një person.

 

Një zyrtar i policisë në Kabul tha se të plagosur mbetën tre mjekë, të cilët u dërguan në spital.

 

Advertisement

Autobusi po transportonte mjekë, infermierë dhe punonjës të tjerë shëndetësorë nga Kabul drejt provincës veriore Panjsher, kur u sulmua.

 

Asnjë person nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin e së mërkurës, derisa policia ka thënë se është duke hetuar rastin.

 

Advertisement

Ky sulm vjen në kohën kur trupat amerikane kanë nisur të largohen edhe zyrtarisht nga ky shtet.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy