Sulmohet supermaketi në Kherson, shënohen 3 të vrarë dhe 5 të plagosur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sulmohet supermaketi në Kherson, shënohen 3 të vrarë dhe 5 të plagosur

Tre persona kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi me raketa ruse në një supermarket në qytetin Kherson. Lajmi u konfirmua nga Ministria e Punëve të Brendshme të Ukrainës.

 

Autoritetet njoftojnë se raketa goditi supermarketin e vetëm që iu shërben qytetarëve, ndërsa ngjarja u shënua rreth orës 11:00.

 

Advertisement

Të plagosurit përfshijnë punonjës dhe klientë.

 

Së fundmi, Rusia ka goditur disa zona të banuara duke vrarë civilë ukrainas. Lidhur me këtë, Moska zyrtare ka reafuar duke thënë se sulmet janë arritje të objektivave të paracaktuara.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy