Të shtëna me armë në SHBA, një polic i vrarë dhe 5 të plagosur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Të shtëna me armë në SHBA, një polic i vrarë dhe 5 të plagosur

Një oficer policie u vra dhe pesë të tjerë u plagosën gjatë të shtënave me armë në një lagje të pasur në Minneapolis të enjten mbrëma, thanë autoritetet. Policia konfirmoi se gjashtë persona – dy oficerë dhe katër civilë – u qëlluan në lagjen e modës Whittier të qytetit rreth orës 18:00.

Një oficer policie 28-vjeçar u vra dhe një tjetër është në gjendje kritike, thanë burimet e rendit për Star Tribune. Një tjetër polic është dërguar me urgjencë në spital në gjendje të rëndë.

Pas incidentit, dhjetëra oficerë policie u dyndën në Qendrën Mjekësore të Qarkut Hennepin në qendër të Minneapolis, ku disa qytetarë u panë duke qarë dhe duke ngushëlluar njëri-tjetrin, raportoi Star Tribune.

Dëshmitari okular Ruben Molina tha se ai ishte në banesën e tij kur dëgjoi disa të shtëna armësh nga një kat më poshtë. Ai i tha gazetës se dëgjoi një grua duke thirrur 911 për të thënë se dy persona ishin qëlluar në kokë. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy