Të shtënat me armë në Finlandë, vdes 12-vjeçari, autori një bashkëmoshatar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Të shtënat me armë në Finlandë, vdes 12-vjeçari, autori një bashkëmoshatar

Një fëmijë ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë nga të shtënat në një shkollë në Finlandë, thotë policia.

Ata thanë më herët se të tre viktimat ishin 12 vjeç dhe se një i dyshuar, po ashtu 12 vjeç, ishte arrestuar.

Prindërit i thanë mediave finlandeze se të shtënat kishin ndodhur në një klasë në shkollën Viertola në Vantaa në veri të kryeqytetit Helsinki.

Sikurse me shkollat e tjera finlandeze, fëmijët sapo ishin kthyer në mësime në Vantaa, pas fundjavës së gjatë të Pashkëve.

Advertisement

Policia tha se i dyshuari kishte ikur pas të shtënave dhe përfundimisht u ndalua në anën tjetër të një lumi lokal në një lagje veriore të Helsinkit verior. Ata shtuan se ai kishte pasur një armë zjarri të cilën ia kishin marrë. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy