Tërmet i fortë godet Italinë, magnituda dhe epiqendra

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tërmet i fortë godet Italinë, magnituda dhe epiqendra

Rreth 30 minuta më parë një tërmet i fortë ka goditur jugun e Italisë. Tërmeti i forcës 4.4 ka lëkundur qytetin e Napolit.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Campi Flegrei në një thellësi prej 10 kilometrash.

Mediat italiane nuk raportojnë për dëme, ndërsa qytetarët janë shprehur se i kanë ndjerë dy tërmete njëri pas tjetrit, ku i dyti ka qenë edhe më i fortë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy