Tërmet i fuqishëm në Greqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tërmet i fuqishëm në Greqi

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mbrëmjen e sotme në shtetin fqinj të Greqisë.

 

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.0 ballë të shkallës Rihter.

 

Advertisement

Epiqendra ishte 7 km në jug-jugperëndim të Moiras të Heraklion, ndërsa thellësia 8.9 kilometra.

 

Nga raportimet paraprake, nuk ka persona të lënduar dhe dëme materiale.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy