Tërmet në Greqi, magnituda dhe epiqendra

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tërmet në Greqi, magnituda  dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.1 Rihter ka tronditur Greqinë gjatë natës.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar në një distancë prej 3 kilometrash në perëndim të Amfilochisë, ose 246 kilometra nga Athina.

Mediat vendase në Greqi bëjnë me dije se thellësia e tërmetit ishte 13.1 kilometra. Për fat të mirë nuk ka raportime për dëme materiale.

Advertisement

Greqia është një vend me aktivitet të lartë sizmik dhe tërmete të me magjësi të tillë janë të shpeshta në vendin fqinj./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy