Tërmetet në Turqi/ Një burrë shpëtohet i gjallë nga rrënojat pas 149 orësh

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tërmetet në Turqi/ Një burrë shpëtohet i gjallë nga rrënojat pas 149 orësh

Një burrë 35-vjeçar u shpëtua i gjallë nga nën rrënojat e një ndërtese të shembur në provincën Hatay të Turqisë jugore, 149 orë pasi tërmeti i fuqishëm goditi rajonin.

 

 

Burri, i identifikuar si Mustafa Sarıgül, u gjet mes rrënojave të një pallati gjashtëkatësh gjatë kërkimeve nga grupet e punës.

Advertisement

 

 

Personeli ushtarak dhe anëtarët e ekipit rumun të kërkim-shpëtimit, punuan për pesë orë për nxjerrë 35-vjeçarin nga gërmadhat.

 

Advertisement

 

Numri i të vdekurve në Turqi dhe Siri nga tërmeti i së hënës është 28,192 deri më tani.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy