Tërmeti/ Rritet frikshëm numri i viktimave dhe të plagosurve në Turqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tërmeti/ Rritet frikshëm numri i viktimave dhe të plagosurve në Turqi

Rritet me ritme të frikshme numri i viktimave si pasojë e tërmetit shkatërrues në juglindje në Turqisë dhe veriun e Sirisë.

 

Raportohet se numri i viktimave tanimë i ka kaluar 1000, ndërsa të plagosur janë mbi 5 mijë deri më tani.

 

Advertisement

Ky numër për fat të keq pritet të rritet në orët në vazhdim, ndërsa po ashtu më shumë se 1000 banesa janë shkatërruar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy