Trafik droge nga Shqipëria në Itali, 11 persona të arrestuar, pjesë e “Ndragheta”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Trafik droge nga Shqipëria në Itali, 11 persona të arrestuar, pjesë e “Ndragheta”

Policia italiane ka zhvilluar një operacion antidrogë mëngjesin e sotëm, 26 mars.

Mediet italiane bëjnë me dije se janë lëshuar 11 urdhër-arreste.

Të arrestuarit akuzohen për trafik të lëndëve narkotike (kokainë, heroinë dhe hashash) nga Shqipëria në drejtim të Italisë.

Operacioni blic nisi në zonën e Vibo Valentias, bazuar në rezultatet e hetimeve komplekse të kryera nga Njësia Hetimore e Karabinierëve të Napolit.

Advertisement

Ky është vazhdimi i operacionit të njohur si “Maestrale-Carthago” dhe dyshohet se personat e trafikut të drogës janë pjesë e “Ndrangheta”./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy