Trupat ruse pushtojnë ndërtesën e administratës shtetërore në Kherson

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Trupat ruse pushtojnë ndërtesën e administratës shtetërore në Kherson

Trupat ruse kanë pushtuar ndërtesën e administratës shtetërore rajonale të Kherson.

Lajmi u bë i ditur nga kreu i administratës, Hennadiy Lahuta. “Ne nuk kemi hequr dorë nga detyrat tona.

Stafi operativ rajonal, të cilin unë drejtoj, vazhdon të punojë dhe të trajtojë çështje urgjente për të ndihmuar banorët e rajonit.

Ne jemi në pritje të ndihmës humanitare. Ju lutemi mos besoni te të pavërtetat dhe mos u frikësoni”, tha zyrtari.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy