Turqia nuk gjen qetësi, dy tërmete të fuqishme godasin vendin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Turqia nuk gjen qetësi, dy tërmete të fuqishme godasin vendin

Një tërmet me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter goditi Turqinë mëngjesin e sotëm. Sipas mediave turke, tërmeti u regjistrua në orën 7 e 21 me kohën lokale.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale. Ditën e djeshme vendi u godit nga një tjetër tërmet i fortë me magnitudë 5.5 të shkallës Rihter.

Në muajin janar Turqia u “shkund” nga një tërmet i fuqishëm, ku humbën jetën dhjetëra persona dhe qindra ndërtesa u shkatërruan.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy