Tymi pushton zonën/ Momenti i frikshëm kur raketa izraelite rrënon godinën e “Al Jazeera” dhe “Associated Press”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tymi pushton zonën/ Momenti i frikshëm kur raketa izraelite rrënon godinën e “Al Jazeera” dhe “Associated Press”

Raketat izraelite nuk “kanë kursyer” as zyrat e mediave.

 

Një ndërtesë 12-katëshe në Gaza, ku kishin zyrat “Al Jazeera” dhe “Associated Press”, u rrënua nga një raketë e hedhur nga Izraeli dhe e gjithë zona u mbulua nga tymi.

 

Advertisement

Siç raportojnë mediat e huaja, ndërtesa ishte evakuuar më parë sepse ishte marrë një paralajmërim nga Izraeli para sulmit dhe për fat të mirë nuk pati pasoja në njerëz.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy