Ultimatumi i SHBA për reformën zgjedhore, Basha bën lëvizjen me ekspertët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ultimatumi i SHBA për reformën zgjedhore, Basha bën lëvizjen me ekspertët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot në mesditë ekspertët demokratë të Reformës Zgjedhore.

Në takim ishin Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso, Enkelejd Alibeaj, si dhe Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi.

Takimi sapo ka përfunduar dhe mësohet se demokratët kanë bërë një bilanc për punën e deritanishme të komisionit dhe mënyrën sesi do të vijojë puna e tij.

Më herët, PD ka deklaruar se PS dhe kryeministri Edi Rama nuk kane vullnet për të çuar përpara reformën në drejtësi, për shkak se nuk ka dhënë përgjigje për asnjë nga propozimet e bëra nga përfaqësuesit e opozitës në Këshillin Politik.

Advertisement

Përfundimi i reformës zgjedhore brenda një kohe sa më të shpejtë është shpallur si një nga prioritetet më të rëndësishme politike të PD dhe një mënyrë më e sigurtë për të shkuar drejt zgjedhjeve të lira e të ndershme.

Lëvizja e Bashës vjen vill pas ultimatumit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy