“Ura e Londrës ra”/ Çfarë do të ndodhë tani pas vdekjes së Mbretëreshës Elisabet?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Ura e Londrës ra”/ Çfarë do të ndodhë tani pas vdekjes së Mbretëreshës Elisabet?

Mbretëresha Elizabeth ka ndërruar jetë këtë të enjte në Kështjellën e Balmoral në Skoci në moshën 96 vjeçare.

Por çfarë ndodh në Britani pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth do të ndërrojë jetë?

Advertisement

Sipas një plani të publikuar në vitin 1960-të, dhe që u bë publik në “Politico” por që më pas shkrimi u zhduk menjëherë thuhet se 10 minuta pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth, flamujt do të valëviten në gjysmështizë, faqja e internetit e familjes mbretërore do të zbehet dhe Mbreti tashmë Charles do t’i drejtohet kombit gjatë turneut në MB.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy