Video- Dalin pamjet nga mometi i shpërthimit në Turqi/ Qytetarët shpërndahen të tmerruar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Video- Dalin pamjet nga mometi i shpërthimit në Turqi/ Qytetarët shpërndahen të tmerruar

Një shpërthim ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Beyoğlu Istiklal në Stamboll, Turqi.

Shkaku i shpërthimit nuk ishte i qartë, ndërsa në zonë raportohet për forca të shtura policore dhe ekipe mjekësore, ndërkohë që raportohet për të plagosur dhe të viktima.

Advertisement

Guvernatori i Stambollit Ali Yerlikaya në një deklaratë në rrjetet sociale ka sqaruar se shpërthimi ka ndodhur rreth orës 16:20, ndërsa ka shtuar se ka shumë persina të plagosur dhe viktima.

“Një shpërthim ka ndodhur në lagjen Beyoğlu, në rrugën Taksim Istiklal, rreth orës 16.20 të ditës së sotme. Në vendngjarje janë dërguar ekipet tona të sigurisë, shëndetësisë, zjarrfikësve dhe AFAD. Ka viktima dhe të plagosur”, tha ai.

Advertisement

Në pamjet e pasqyruara është regjistruar se ka pasur zhurmë shpërthimi dhe flakët, ndërsa qytetarët u shpërndanë të tmerruar.


Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy