VIDEO/ Detyroi të dashurën të abortonte, momenti kur shqiptari çon 19-vjeçaren në spital

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Detyroi të dashurën të abortonte, momenti kur shqiptari çon 19-vjeçaren në spital

Vajza 19-vjeçare nga Zakynthos e cila u detyrua nga i dashuri shqiptar të abortonte fëmijën është në gjendje të keqe psikologjike.

“Ajo është në shok, është mjekuar, por qan dhe gjithçka që ajo vazhdon të thotë është se ai e vrau fëmijën e saj dhe ajo dëshiron fëmijën e saj. Ajo nuk është në gjendje të mirë psikologjike”, tha tezja e vajzës për ANT1.

 

Në të njëjtën kohë, mediet greke kanë bërë publike një video kur çifti largohet nga banesa ku jeton 27-vjeçari.

Advertisement

19-vjeçarja pretendon se shqiptari e kishte çuar atje, për ta detyruar të abortonte dhe më pas kanë shkuar në spital.

Vajza raportoi se gjithçka filloi rreth orës 21:00 të së martës, 20 shkurt, kur partneri i saj dhe së shpejti babai i fëmijës, e mori nga shtëpia e saj dhe, pas një ndalese të shkurtër te miqtë e tyre, e mori në shtëpinë e tij në Tsilivi Zakynthos dhe i kërkoi asaj të kalonte natën atje.

Vajza ka refuzuar dhe më pas 27-vjeçari e ka tërhequr me forcë në shtrat dhe i ka lidhur duart me litar. Më pas ai e detyroi atë të merrte pilula në mënyrë që të shkaktonte një abort të fetusit që mbante, gjë që ajo përfundimisht e bëri./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy