Video e frikshme/ Momenti kur rrufeja godet 33-vjeçaren në Meksikë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Video e frikshme/ Momenti kur rrufeja godet 33-vjeçaren në Meksikë

Një grua 33-vjeçare dhe një shitës ambulant kanë humbur jetën pasi është goditur nga një rrufe.

 

Elvia de Jesus dhe shitësi, i quajtur në vend si Felix Andres, po ecnin në rërën e plazhit Maruata kur u goditën nga rrufeja.

 

Advertisement

Autoritetet e Aquila thanë se de Jesús ishte së bashku me bashkëshortin e saj në plazh ditën e ngjarjes.

 

Në vendngjarje ka patur dhe njerëz të tjerë të cilët kanë mbetur të tronditur nga ngjarja.

 

Advertisement

Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ( CDC ), të paktën 40 milionë vetëtima godasin tokën në Shtetet e Bashkuara çdo vit.

 

Megjithëse shanset për t’u goditur nga rrufeja çdo vit janë më pak se një në një milion, afër 90 për qind e viktimave mbijetojnë.

 

Advertisement

Shanset që një person të goditet disa herë janë shumë më të vogla, duke ndodhur shtatë herë në jetë.

 


Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy