VIDEO/ Panik në Stamboll, rritet bilanci i viktimave nga zjarri, shkon në 29 numri i të vdekurve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Panik në Stamboll, rritet bilanci i viktimave nga zjarri, shkon në 29 numri i të vdekurve

Rritet bilanci i viktimave nga zjarri katastrofik që shpërtheu sot në katin e parë të një pallati 16-katësh në Sisli të Stambollit.

Sipas informacioneve të përditësuara, numri i të vdekurve ka shkuar në 29 nga 12 që ishte, me autorietet që kanë frikë se numri mund të rritet nga momenti në moment.

Në njoftimin nga zyra e bashksië  së Stambollit, thuhet se zjarri dyshohet të jetë shkaktuar nga punimet e rinovimit.

Sipas njoftimeve,  shpërthimi ka ndodhur në skenën e klubit të natës të quajtur Masquerade, që ndodhet në katin e parë  të një pallati 16-katësh, i cili ishte i mbyllur për Ramazan teksa po rinovohej.   Ndërsa zjarri shpërtheu, klubi dhe ndërtesa u mbushën me tym./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy