VIDEO- Presidenti austriak vizitë zyrtare në Moldavi/ Qeni i homologes i kafshon dorën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO- Presidenti austriak vizitë zyrtare në Moldavi/ Qeni i homologes i kafshon dorën

Një incident jo shumë i zakontë dhe i pakëndshëm është regjistruar gjatë vizitës zyrtare të presidentit të Austrisë, Alexander Van der Bellen në Moldavi.

 

Presidenti i Austrisë është takuar me homologen e tij moldave dhe në momentin kur ata do bënin foton e rastit Alexander Van der Bellen është përkulur që të përkëdhel qenin e Maia Sandu, presidentes moldave.

 

Advertisement

Në atë moment, qeni i kësaj të fundit e ka kafshuar në dorë. Momenti është filmuar nga kamerat, ku shihet Van der Bellen teksa mban dorën e kafshuar, ndërkohë videoja është bërë menjëherë virale. Sandu i kërkoi falje shpjegoi se qeni ishte frikësuar nga numri i madh i njerëzve.

 

Van Der Bellen u shfaq me dorën e fashuar në takimin e tij të radhës, me kryetarin e parlamentit të Moldavisë.

 

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy