Vranë komandantin e Hamasit, përshkallëzohet dhuna, dhjetëra raketa drejt Izraelit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Përshkallëzohen përplasjet midis Izraeli dhe Palestinës.

Një ditë më parë, kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, njoftoi se mes personave të vrarë të Hamasit ishte edhe komandanti i brigadës për qytetin e Gazës.

Advertisement

Pas njoftimit, Hamasi sulmoi me raketa qytetin izraelit të Ashodit, ndërsa mediat izraelite thanë se ushtria po përgatitet për sulme të reja në zonën e Tel Avivit.

Sakaq, Izraeli është përgjigjur, duke goditur objektiva në territorin e tyre në Rripin e Gazës.

Advertisement

Sipas raportimeve, të paktën 67 njerëz kanë humbur jetën në Gaza dhe 7 në Izrael.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy