Zelensky i alarmuar: Rusia po bëhet gati të bombardojë Odessan, ky do të jetë krim historik!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zelensky i alarmuar: Rusia po bëhet gati të bombardojë Odessan, ky do të jetë krim historik!

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se forcat ruse po përgatiten të bombardojnë qytetin port të Ukrainës, Odessa. “Ky do të jetë një krim ushtarak. Ky do të jetë një krim historik”, tha Presidenti Zelensky.

Forcat ruse kanë bërë përparim në Ukrainën jugore që nga fillimi i pushtimit të tyre më 24 shkurt, duke pushtuar qytetin Kherson dhe duke rrethuar portin e Mariupolit, por Odessa deri më tani është kursyer kryesisht.

Zelensky gjithashtu ka shprehur zemërimin që NATO po refuzon të vendosë një zonë ndalim-fluturimi mbi hapësirën ajrore të Ukrainës që do të pengonte Rusinë të kryente sulme ajrore.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy