121 sanksione për shoferët në Shkup, 35 për vozitje të shpejtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sektori i Punëve të Brendshme të Shkupit dje (28.07.2023) ka vazhduar me kontrollet në zonën e komunikacionit.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 121 masa, ndër të cilat 35 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, nëntë masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, tre sanksione për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave… Trafiku kontrollet do të vazhdojnë edhe në muajt në vijim.

Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

The post 121 sanksione për shoferët në Shkup, 35 për vozitje të shpejtë appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy