Aksident në rrugën Tetovë-Jazhincë, lëndohet një person

Pinterest LinkedIn Tumblr +

SPB Tetovë njofton se ka ndodhur një aksident në rrugën Tetovë-Jazhincë, në të cilën ka mbetur i lënduar një person.

“Më 01.05.2024 në ora 11.00 në SPB-Tetovë është raportuar se në rrugën rajonale Tetovë – Jazhincë, në hyrje të fshatit Tearcë të Tetovës, ka ndodhur një aksident trafiku në mes veturës “Golf” me targa të Tetovës, të drejtuar nga Sh.Xh. (74) nga Shemsova e Tetovës dhe vetura tjetër “Golf” me targa të Tetovës, të drejtuar nga A.R.(78) nga Përshevca e Tetovës.

Në aksident, A.R. ka pësuar lëndime të rënda trupore, ndërsa Sh.Xh. ka pësuar lëndime trupore të konstatuara në Spitalin Klinik të Tetovës. Inspektimi i vendit të aksidentit është kryer nga një ekip nga SPB-Tetovë”, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë./Telegrafi/

The post Aksident në rrugën Tetovë-Jazhincë, lëndohet një person appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy