Ambasada e SHBA-së në Maqedoni: Ashtu si në rastin e pasaportave, ne kemi punuar së bashku me Ministrinë e Brendshme

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ambasada Amerikane në Shkup konfirmoi se ajo punoi së bashku me Ministrinë e Brendshme (MPB) dhe ofroi mbështetje teknike për aksionin e djeshëm në të cilin policia kapi një kamion me marijuanë me vlerë prej 800.000 euro, i cili po kalonte nëpër Maqedoni.

Komandanti i stacionit policor të Prilepit, Kire Spirkoski, u arrestua në aksionin policor.

“Në këtë rast, ashtu si në rastin e pasaportave, ne kemi punuar së bashku me Ministrinë e Brendshme dhe kemi ofruar mbështetje teknike”, thonë nga Ambasada Amerikane në Maqedoni për Sakamdakazam.mk/Telegrafi/


Maqedoni: Arrestohet një zyrtar i lartë i policisë, kapet me drogë në vlerë prej 800 mijë eurove

Advertisement

Ambasada e SHBA-së në Maqedoni: Ashtu si në rastin e pasaportave, ne kemi punuar së bashku me Ministrinë e Brendshme shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy