Arrestohen disa persona në Vevçani për shkak të pjesëmarrjes në karnaval

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia ka arrestuar disa persona në Vevçani për shkak të pjesëmarrjes së tyre në karnaval. Në mesin e tyre është edhe kryetari i OBRM-PDUKM në Vevçani, Gjorgji Vlajnkinoski i cili publikoi në rrjetet sociale fotografi ku shihet në furgon policie.

Ende nuk është ditur se sa persona janë privuar nga lirie pasi që në karnevalin e Vevçanit kishte përplasje mes tyre dhe policisë.

“Sot u arrestua. Për asgjë, kuptohet. S’ka frikë, s’ka dorëzim. Ka brutalitet policor, por do të kalojë’, shkroi mes tjera, Vlajnikovsnksi në rrjetet sociale.

Nga MPB thanë se pas dokumentit të rastit, do të ketë parashtresa adekuate dhe se policia ka ndërhyrë për shkak të mosrespektimit të ndalesës për grupim të më shumë se katër persona./Telegrafi/

Advertisement

Arrestohen disa persona në Vevçani për shkak të pjesëmarrjes në karnaval shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy