Arrestohet një 42-vjeçar në Gostivar, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

Pinterest LinkedIn Tumblr +

MPB njofton se ka ndaluar personin M.M. (42) nga fshati Debresh i Gostivarit.

Ai ishte i dënuar me 10 vite burg për kryerjen e disa veprave penale “vjedhje e rëndë” dhe “vjedhje”, ndërsa po kërkohej me fletarrest qendror me vendim të gjykatës për shkak të arratisjes nga burgu i Idrizovës i cili duhet t’i vuante edhe gjashtë vjet burg.

Gjatë arrestimi tek ai janë gjetur dhe konfiskuar mjetet nga veprat e kryera penale.

Ai është dërguar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të dërgohet në burg./Telegrafi/

Advertisement

The post Arrestohet një 42-vjeçar në Gostivar, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy