Arrestohet një person në Shkup për shkak të tregtisë me lëndë narkotike

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Më 17.09.2021 rreth orës 22:00 në rrugën “Ivan Haxhinikollov” pjesëtarët e njësitit për tregti të paligjshme pran Sektori për Punë të Brendshme – Shkup kanë privuar nga liria 30 vjeçarin me inicialet D.K nga Shkupi.

Pas kontrollit në shtëpinë e tij, me urdhër të gjykatës, kanë gjetur dhe konfiskuar marihuanë dhe lëndë të tjera narkotike si dhe dy peshore digjitale, njoftojnë nga MPB.

Siç bëjnë të ditur nga MPB, D.K është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tij do të ngritet akuzë sipas nenit 215 të Kodit Penal.

 

Advertisement

The post Arrestohet një person në Shkup për shkak të tregtisë me lëndë narkotike appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy