Arsovski i OBRM-PDUKM-së: Kovaçevski ka frikë nga referendumi sepse qytetarët nuk e mbështesin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, sot edhe një herë përmes zëdhënësit Dimçe Arsovski ka ripërsëritur se nuk do të lejojë ndryshim të Kushtetutës, me asnjë çmim.

Arsovski u shpreh se kryeministri Kovaçevski ka frikë të dalë në referendum për çështjen e propozimit francez për shkak se qytetarët nuk i mbështesin politikat e tij. Kërkoi që kryeministri t’i kërkojë falje popullit maqedonas, që po e drejton shtetin kundër vullnetit të qytetarëve drejt tradhtare kombëtare.

“Frika e Kovaçevskit për të shkuar në referendum është vetëm dëshmi se qytetarët nuk e mbështesin kornizën negociuese të cilën ai e promovon dhe e shtyn, që në përkthim d.m.th asimilim dhe bullgarizim. Qytetarët nuk janë për këtë”.

“Nëse flasim për hapa të mëparshëm, Republika e Maqedonisë ka ecur prapa që kur në pushtet erdhi LSDM-ja. Me Kovaçevskin vetëm intensifikohet ritmi i hapave prapa”, tha Dimçe Arsovski, zëdhënës i OBRM-PDUKM.

Advertisement

Arsovski i OBRM-PDUKM-së: Kovaçevski ka frikë nga referendumi sepse qytetarët nuk e mbështesin shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy