Bastisje në Strumicë, ndalohen dy persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +

MPB njofton se në datë 28.05.2024 në Strumicë, punonjësit e policisë nga SPB Strumicë, i kanë hequr lirinë P.K (36) dhe K.K (40). Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën në fshatin Bansko, ku banon përkohësisht P.K, me urdhër të gjykatës, u gjetën marihuanë, një shiringë e mbushur me lëndë të zezë, kërcell të bimës së kanabisit dhe sende të tjera që dyshohet se janë nga krimi.

Ndërsa gjatë bastisjes në shtëpinë e tyre në Strumicë, të kryer edhe me urdhër të gjykatës, në të cilin u gjet K.K., u konfiskua marihuanë, dy peshore digjitale dhe një grimcues me mbetje marijuanë, një pushkë ajrore “Gamo” dhe sende të tjera. të cilat dyshohet se vijnë nga një vepër penale. Personat janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës.

The post Bastisje në Strumicë, ndalohen dy persona appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy