Borissov: Bisedova me Zaevin, institucionet në kohë do të përcaktojnë shkaqet e aksidentit tragjik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish-kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov njofton se ka pasur bisedë telefonike me kryeministrin Zortan Zaev për aksidentin tragjik në Struma dhe se e ka siguruar atë se personat e lënduar do të marrin trajtimin e duhur.

“Para pak minutash bisedova në telefon me kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. I shpreha ngushëllimet e mia qytetarëve të vendit të tij që humbën jetën në aksidentin në autostradën e Strumës. Besoj se institucionet kompetente do t’i përcaktojnë me kohë arsyet e incidentit. E sigurova se viktimat, të vendosur në UMBALSM “N. И. “Pirogov” do të marrë kujdesin më cilësor mjekësor”, ka thënë ish-kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov në lidhje me aksidentin e tmerrshëm që ndodhi mbrëmë.

Më herët ai tha se 24 orët e fundit ishin “të zeza për Bullgarinë”.

“9 persona kanë humbur jetën nga zjarri në fshatin Rojak. Dyzet e pesë qytetarë të Maqedonisë së Veriut humbën jetën në djegien e autobusit dhe një aksident automobilistik në autostradën e Strumës. 254 viktima nga Covid 19”, tha Borissov./Telegrafi/

Advertisement

Borissov: Bisedova me Zaevin, institucionet në kohë do të përcaktojnë shkaqet e aksidentit tragjik shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy