Çavkov: Në protestat për rastin “Monstra” policia nuk ndërhyri, edhe pse u përmbushën të gjitha kushtet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Gjykatën Penale të Shkupit vazhdoi gjykimi për 27 prillin.

Ish-drejtori i Byrosë për Siguri Publike, Mitko Çavkov në seancë dëshmoi për ngjarjet dhe ta se është anëtar i OBRM-PDUKM-së, por asnjëherë nuk ka pasur ndonjë funksion në parti.

Ai hodhi poshtë dëshmitë se gjatë ngjarjeve të 27 prillit ka qenë në selinë e partisë së tij.

Në pyetjet e gjyqtari Ilija Trpkov për autoritetet dhe masat e ndërmarra gjatë hyrjes në Kuvend, Çavkov tha se nuk ka pasur gabime sa i përket urdhrave të dhëna, por mund të ketë pasur lëshime të cilët po ndodhin në çdo protestë.

Advertisement

Për të dhënë se për çfarë lëshime e ka fjalën, Çavkov tha se një lëshim i tillë është bërë në protestën e fundit për rastin “Monstra”.

“U përmbushën të gjitha kushtet, por policia në protestën për rastin ‘Monstra” nuk ndërhyri”, tha Çavkov./Telegrafi/

Çavkov: Në protestat për rastin “Monstra” policia nuk ndërhyri, edhe pse u përmbushën të gjitha kushtet shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy