Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në vend sot është dita e dytë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar.

Qeveria e Maqedonisë së Veriut dje i shpalli tri ditë zie në territorin e të gjithë shtetit për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari.

Gjatë kohës së ditëve të zisë flamuri shtetëror në të gjitha institucionet, si edhe i përfaqësive diplomatike të vendit jashtë vendit, janë ulur në gjysmështizë, ndërsa janë anuluar të gjitha ngjarjet publike.

Ditë zie për viktimat në aksidentin e autobusit sot është shpallur edhe në Bullgari dhe Kosovë.

Advertisement

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy