Dy persona janë arrestuar në Maqedoninë e Veriut nën dyshimin për kontrabandë me emigrantë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

MPB njofton se më datë 12.11.2023 rreth orës 05:30 në autostradën A1, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor për Kalim Kufitar dhe Vëzhgim Kufitar Bogorodicë kanë privuar nga liria R.M.(47) dhe P.J.(51), të dy nga Kumanova. Ata dyshojnë se me veturën “Opel Astra” me targa të Kumanovës kanë qenë paraardhës i automjetit të pasagjerëve “Renault Megane” me targa të Kumanovës, në të cilin janë gjetur emigrantë rreth orës 01:30.

“Përkatësisht, rreth orës 01:30, zyrtarët policorë të stacionit policor të vendkalimit kufitar dhe të mbikëqyrjes kufitare në Bogorodicë në autostradën A1 i kanë dhënë shenjë ndalimi automjetit “Reno Megane”, por vetura ka vazhduar të lëvizë, ka thyer një rampë në taksën e Smokvicës. kabina, pas së cilës ka dalë nga rruga dhe drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes. Në të njëjtën kohë, në automjet janë gjetur gjashtë emigrantë nga Siria” thuhet në njoftimin e MPB-së.

Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet raporti përkatës. /Telegrafi/

Dy persona janë arrestuar në Maqedoninë e Veriut nën dyshimin për kontrabandë me emigrantë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy