Fatime Fetai: Dënimet për “Monstrën” të pritshme, kërkojmë paraburgim për të akuzuarit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prokuroja që e ka udhëhequr rastin “Monstra”, Fatime Fetai pasi u shpall aktgjykimi për rastin, ka vlerësuar se për ata kanë qenë të pritshme dënimet e sotme, pasi siç thotë, ishin në suaza të asaj që i kërkoi prokuroria.

“Ashtu edhe siç pritëm si prokurori, të gjitha aktakuzës nga ana juaj u shpallën si të tilla dhe ne tashmë këtë e pranojmë”, tha Fetai.

Ajo ka kërkuar paraburgim për të dënuarin, Fejzi Azirin pasi më 8 shtator ka kryer vepër tjetër penale Haki Azirin dhe Agim Ismailoviçin të cilët janë në arrati.

Ndryshe, Alil Demiri, Afrim Ismailoviq dhe Agim Ismailoviq u dënuan me burg të përjetshëm. Fejzi Aziri me 15 vjet burg, Haki Aziri me 9 vjet burg, ndërkaq Sami Luta u lirua nga të gjitha akuzat për këtë rast./Telegrafi/

Advertisement

Burg të përjetshëm për tre të akuzuarit në rastin “Monstra”

Advertisement

Fatime Fetai: Dënimet për “Monstrën” të pritshme, kërkojmë paraburgim për të akuzuarit shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy