Filipçe: Me rezervë e them se 100 mijë vaksina do të arrijë më 31 mars dhe 15 prill

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se të gjitha vaksinat do të kontrollohet dhe do të kenë certifikatat e nevojshme për cilësi.

Ai pret që vaksinat e AstraZeneca të arrijë më 31 mars deh 15 prill, ndërsa vaksinat kineze më 31 mars. Filipçe thekson se sistemi është i përgatitur dhe në mënyrë të saktë dihet se si do të zhvillohet vaksinimi.

Filipçe theksoi se vaksina AstraZenca është e sigurt dhe se këtë e thonë Agjencisë Nacionale të BE-së.

Ndryshe, vaksinimi nisi më 17 shkurt me vaksinimin e punonjësve shëndetësorë nga vaksinat e dhuruara, ndërsa pas personelit shëndetësorë prioritet do të kenë personat mbi 70 vjet./Telegrafi/

Advertisement

Filipçe: Me rezervë e them se 100 mijë vaksina do të arrijë më 31 mars dhe 15 prill shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy