Gençovska, Osmanit: Nuk jemi në ndeshje të futbollit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Gençovska, Osmanit: Nuk jemi në ndeshje të futbollit

Ministrja e Punëve të Jashtme bullgare, Teodora Gençovska, i është përgjigjur deklaratës së ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, Bujar Osmani.

“Marrëdhëniet mes dy vendeve tona nuk mund të reduktohen në një ndeshje futbolli dhe të flasim se në fushën e kujt është topi”, tha Gençovska.

Ministri për Punë të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, duke për negociatat me Bullgarinë tha se “topi është në Sofje dhe se ata duhet të bëjnë lëvizje”.

Osmani theksoi se Maqedonia e ka thënë atë që ka pasur në të gjitha takimet, madje ka formalizuar dokumente të ndryshme, përcjell Telegrafi Maqedoni./Telegrafi/

Advertisement

Osmani për negociatat me Bullgarinë: Presim harmonizim të qëndrimeve, nuk duhet të ketë provokime

Gençovska, Osmanit: Nuk jemi në ndeshje të futbollit shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy