Gjendet një granat e Luftës Dytë Botërore në Kumanovë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një granatë avioni 100 kilogramëshe është raportuar se është gjetur në rrethinën e Kumanovës, njoftojnë nga MPB.

“Më 01.08.2023 në ora 13.00 në SPB Kumanovës është denoncuar se në fshatin Psaçë, gjatë realizimit të punëve ndërtimore është gjetur granatë avioni e rëndë 100 kilogram, e cila buron nga Lufta e Dytë Botërore.

Është kryer kontroll, ndërkaq nga ana e Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim granata është tërhequr në mënyrë të sigurt për procedurë të mëtutjeshme”, thuhet në njoftimin e MPB-së./Telegrafi/

Gjendet një granat e Luftës Dytë Botërore në Kumanovë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy