Grkovska: Për mua është thelbësore vërejtjet e SHBA-ve për ndryshimet në Kodin Penal

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zv. kryeministrja Sllavica Grkovska sot tha se ka dyshimet e saja në lidhje me ndryshimet në Kodin Penal.

“Neni për konfiskimit më të zgjeruar në thelb është nen nga kabineti im. SHBA është partneri ynë strategjik dhe për mua do të jetë thelbësore vërejtjet dhe komentet e tyre për këto ndryshime. Njëjtë si dhe BE”, tha Grkovska.

Kuvendi me yll evropian dhe procedurë të shpejtuar javën e kaluar miratoi ndryshimet në Kodin Penal, sipas të cilës parashikohet ulje e dënimeve për funksionarët të cilët kanë keqpërdorur detyrën zyrtare, të cilën e ka dekretuar edhe presidenti, Stevo Pendarovski./Telegrafi/

Grkovska: Për mua është thelbësore vërejtjet e SHBA-ve për ndryshimet në Kodin Penal shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy