Hetimet ndaj dy personave për tregti të paligjshme të drogës në Shkup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prokuroria e Shkupit ka lëshuar urdhëresë për zhvillimin e procedurës hetimore kundër dy personave – një 19-vjeçare dhe një grua 53-vjeçare, të cilët dyshohen për prodhim dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve dhe substancave psikotrope.

Pas marrjes së informacionit nga dy dëshmitarë, policia ka kontrolluar fillimisht ditën e djeshme banesën ku po qëndronte i dyshuari dhe ka gjetur gjithsej 16 pako me drogë narkotike – marihuanë me peshë neto 23.95 gram dhe 0.24 gram kokainë.

Më pas, dëshmitarët treguan se herë pas here i dyshuari i udhëzoi ata që të blinin drogë narkotike nga bashkëkryerësi i tij me të cilin ishin pajtuar që narkotikët marihuanë dhe kokainë të mbaheshin për shitje të paautorizuar.

Në banesën ku qëndronte përkohësisht i dyshuari është kontrolluar edhe në banesën ku po qëndronte përkohësisht i dyshuari, ku policët gjetën edhe 279,3 gramë marihuanë, 16,43 gramë kokainë, si dhe peshore digjitale dhe sende të tjera me gjurmë të lëndës narkotike.

Advertisement

I dyshuari ndodhet në mbajtje, ndërsa i dyshuari është në arrati. Prokurori publik i ka dorëzuar gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup propozim për caktimin e masës së paraburgimit për të dy.

Është caktuar masa e paraburgimit, ndërsa ndaj të dyshuarit i cili po kërkohet pas gjetjes dhe privimit nga liria do të fillojë të zbatohet.

Hetimet ndaj dy personave për tregti të paligjshme të drogës në Shkup shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy