I dërguari i posaçëm i Qeverisë gjermane për rajonin, Sarrazin sot qëndron në Shkup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

I dërguari i posaçëm i Qeverisë gjermane për vendet e Ballkanit Perëndimor, Manuel Sarrazin sot qëndron në Shkup.

Nga Ambasada gjermane në vend thonë se Sarrazin vjen në ven për bisedime për të ndihmuar në rigjallërimin e procesit të zgjerimit dhe për të shoqëruar Maqedoninë e Veriut në hapat e saj të rëndësishëm në këtë drejtim.

Sarrazin do të takohet me ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani dhe zv. kryeministrin për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq.

I dërguari i posaçëm i Qeverisë gjermane për rajonin, Sarrazin sot qëndron në Shkup shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy