Iniciativa për referendum nga OBRM-PDUKM është dorëzuar pa emrin kushtetues

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Problem në iniciativën e dorëzuar për referendum të OBRM-PDUKM-së në Kuvend mund të jetë mospërdorimi i emrit kushtetues, njofton “Sitel”.

Nga atje njoftojnë se Talat Xhaferi, më së shpejti do të mund ta marrë iniciativën të martën, i cili para nisjes kishte planifikuar një udhëtim jashtë vendit dhe dita e parë e punës do të jetë e marta.

Grupi parlamentar i OBRM-PDUKM-së ka dorëzuar iniciativën për fillimin e procedurës për përcaktimin e rregullsisë së iniciativës për mbledhjen e nënshkrimeve të qytetarëve për fillimin e referendumit.

Deputetët e LSDM-së, nga ana tjetër, vlerësojnë se në kohë krize këto janë nisma të tepërta dhe procese retrograde që e kthejnë vendin në kohë të izolimit, por megjithatë theksojnë se organizimi i referendumit është e drejtë demokratike./Telegrafi/

Advertisement

Iniciativa për referendum nga OBRM-PDUKM është dorëzuar pa emrin kushtetues shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy