Janë gjetur emigrant nga Siria në një fshat në Likovë, disa kanë qenë të lënduar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

MPB njofton se gjatë pasdites së sotme janë gjetur pesëmbëdhjetë emigrantë nga Siria janë gjetur në një fshat të Likovës, disa me lëndime.

“Në Departamentin për Krime Ndërkufitare, Migrime, të Huaj dhe Ripranim dje është raportuar se rreth orës 10:00 në fshatin Llojan të Likovës, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Vëzhgimit Kufitar në Qendrën Rajonale të Kufirit Veri. Kanë gjetur 15 persona – emigrantë nga Siria, disa prej të cilëve kanë pasur lëndime në trup”, sqarohet në njoftimin e MPB-së.

Po merren masa për zbardhjen e rastit.

Janë gjetur emigrant nga Siria në një fshat në Likovë, disa kanë qenë të lënduar shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy