Kaevski: Lista e OBRM-PDUKM-së, një pengesë për rrugën evropiane të Maqedonisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në konferencën e sotme për mediat, Darko Kaevski, deputet dhe zëdhënës i LSDM-së, ka akuzuar listën e OBRM-PDUKM-së si një listë bllokuese, një listë anulimi dhe një kthim në listën e izolimit.

Sipas tij, ata që bllokuan rrugën evropiane të vendit dhe bënë bllokadë aktive të Kuvendit janë sërish në listën zgjedhore të OBRM-PDUKM-së, me mbi 80% të të njëjtit deputetë.

“Qytetarët ishin dëshmitarë të bllokadës, zvarritjes, vërejtjeve të pakuptimta, vulosjes së mijëra amendamenteve në Kuvendin e Maqedonisë. Nuk u caktuan seancat dhe ligjet kyçe nuk u futën në rendin e ditës në komisionet parlamentare të udhëhequra nga opozita. Po lehte e trokiste ne Parlament per te penguar rrugen europiane te vendit”, theksoi ai.

Në kohë krize, ata bllokuan ndihmën për qytetarët dhe kompanitë, ishin kundër rritjes së pagës minimale dhe anëtarësimit të vendit në BE.

Advertisement

Kaevski nënvizon se me të njëjtët persona në listën zgjedhore, Shtëpia e Bardhë konfirmon se vetëm kthimi është i mundur me OBRM-PDUKM-në, dhe se në OBRM-PDUKMnuk ka ndryshim për mirë.

Sipas zëdhënësit të LSDM-së, zgjedhja përpara qytetarëve në zgjedhjet e ardhshme është mes shpresës për një të ardhme të begatë evropiane me LSDM-në dhe mungesës së shpresës duke u kthyer 10 vite prapa në izolim me OBRM-PDUKM-në. /Telegrafi/

Kaevski: Lista e OBRM-PDUKM-së, një pengesë për rrugën evropiane të Maqedonisë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy